Artykuły > Zrób to sam > Zrób to sam

Zrób to sam - czyli jakie dekoracje możesz wykonać samodzielnie?

Zrób to sam - czyli jakie dekoracje możesz wykonać samodzielnie?

Na portalach i w czasopismach wnętrzarskich coraz więcej miejsca poświecą się dekoracjom, które można wykonać samodzielnie. Popularne DIY, czyli „do it yourself” (pol. zrób to sam) wpisują się w modny trend ekologii i recyklingu, a także pozwalają na zaoszczędzenie na domowych dodatkach. Sprawdź jakie dekoracje można wykonać samodzielnie.

 

Moda na DIY

 

Własnoręcznie wykonane dekoracje to hit ostatnich lat. W sieci można odnaleźć wiele stron z poradami jak wykonać poszczególne elementy dekorujące mieszkanie, od tych najmniejszych ozdób, po pomysłowe sposoby na przechowywanie czy wykończenie wnętrz. Dzięki poradom znalezionym na blogach, stronach, czy w social mediach bez problemu można nie tylko urządzić mieszkanie, ale i szybko oraz tanio odmienić wnętrza, które są już niemodne lub zaniedbane.

 

Skąd się wzięła moda na DIY?

 

Trend DIY to uzupełnienie mody na zdrowy i ekologiczny styl życia. Własnoręcznie wykonane dekoracje tworzy się zazwyczaj z naturalnych materiałów z recyklingu i surowców wtórnych. Co więcej wykorzystywane tworzywa są niedrogie, dlatego też są dostępne dla wszystkich. Dekoracje własnej produkcji modne są również dlatego, że pozwalają się uwolnić od masowości i maeinstremu – wnętrza udekorowane DIY są zawsze oryginalne, indywidulanie urządzone i niepowtarzalne.

 
Jakie dekoracje można wykonać samodzielnie?

 

Domowe wnętrza można ozdobić niezliczoną ilością dekoracji wykonanych samodzielnie. Przy ich tworzeniu można wykorzystywać różnorodne techniki pracy: od szydełkowania przez wycinanki, aż po szycie. W sieci dostępne są różnorodne tutoriale i instrukcje jak wykonać poszczególne przedmioty. Samodzielnie można zrobić małe dekoracje, meble, czy też oświetlenie. W przypadku tych pierwszych bez problemu można znaleźć poradniki, z których dowiemy się jak zrobić: wazony, ramki na zdjęcia, łapacze snów, ramy obrazów, lampiony ogrodowe, dywany, obrusy, podstawki na stół, serwety, świeczniki, abażury, doniczki, pompony, czy girlandy. Na portalach związanych z DIY można znaleźć również instrukcje jak np. z palet czy drewnianych skrzynek wykonać półki, stoliki kawowe, regały, łóżka a nawet kanapy. Dodatkowo są one skarbnicą wiedzy w temacie aranżacji małych kuchni i łazienki, pomysłów na uporządkowanie pokoju dziennego czy kreatywnego wykorzystania przestrzeni do przechowywania. DIY nie ograniczają się jedynie do urządzania wnętrz, ale i wychodzą poza nie radząc jak urządzić ogród, taras lub balkon.

 

DIY to kreatywne i praktyczne spędzanie czasu. Samodzielnego wykonywania dekoracji powinien spróbować każdy, szczególnie, że niektóre z nich są bardzo proste do zrobienia, a satysfakcja z własnoręcznie wyprodukowanej dekoracji jest gwarantowana.  

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

W tej kategorii

Najczęściej czytane

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem