Artykuły > Wnętrza > Kominki

Wszystko co musisz wiedzieć o kominkach elektrycznych

Wszystko co musisz wiedzieć o kominkach elektrycznych

Kominki elektryczne z powodzeniem potrafią zastąpić tradycyjne paleniska. Świetnie sprawdzają się zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie.

 

Wiele osób marzy o posiadaniu kominka w domu, aby usiąść w wygodnym fotelu, wpatrywać się w ogień i słuchać trzasku palącego się drewna. Niestety tradycyjnego kominka nie może mieć każdy. Instalacja tradycyjnego paleniska wiąże się z wieloma utrudnieniami i najlepiej przewidzieć ją już na etapie budowy domu, aby uniknąć długich i kosztownych remontów. Samo użytkowanie takiego kominka także może sprawiać wiele kłopotów. Należy liczyć się min. z bardzo uciążliwą sadzą, popiołem i pamiętać o zapasach drewna. Te problemy nie będą Cię dotyczyć jeśli zdecydujesz się na zakup kominka elektrycznego.

 

Zalety kominków elektrycznych

 

Chyba największą zaletą kominków elektrycznych jest brak konieczności instalacji przewodów kominowych i wentylacyjnych, potrzebnych do odprowadzania dymu i spalin. Nowoczesne wkłady kominków elektrycznych, doskonale imitują żarzące lub palące się drewno czy kawałki węgla. To świetne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach lub tych chcących dogrzać pomieszczenie w domu, bez kłopotliwej instalacji czy eksploatacji. Kominki elektryczne są również całkowicie bezpieczne: można je montować właściwie w każdym pomieszczeniu, nawet w pokoju dziecięcym, ponieważ temperatura szyby jest zbliżona do pokojowej. Dodatkowo zajmują o wiele mniej miejsca niż te tradycyjne, ponieważ są dużo płytsze.

 

Nie wymagają doprowadzania paliwa, tak jak jest to w przypadku kominków gazowych czy biokominków. Wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne aby podłączyć je do zasilania. Co ważne, nowoczesne kominki elektryczne są bardzo oszczędne, nie pobierają więcej prądu niż 2-3 żarówki (od 30 do 400 W). Mimo to ich moc grzewcza nie jest gorsza od tradycyjnych kominków. Bardzo wysoka wydajność elektryczna jest możliwa dzięki temu, że całe ciepło oddawane jest wewnątrz kominka. Niemałą zaletą jest także sama obsługa urządzenia, do dyspozycji mamy pilota umożliwiającego zdalne sterowanie kominkiem.

 

Zabudowa kominka elektrycznego

 

Istnieje kilka możliwości zabudowy kominka elektrycznego. Dzięki dostępnym rozwiązaniom, z łatwością możesz zaaranżować kominek w ciekawy i oryginalny sposób, nadając wnętrzu niepowtarzalny klimat.  Do wyboru są materiały używane do zabudowy tradycyjnych kominków lub obudowy wykonane z płyt MDF lub z drewna.

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem