Artykuły > Wnętrza > Kominki

Kominek narożny w domu

Kominek narożny w domu

Kominek narożny może być znakomitą ozdobą każdego wnętrza. Tak jak większość kominków pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale i użyteczną. Wprowadza wyjątkową, przytulną atmosferę, a w chłodne, zimowe wieczory, jest źródłem ciepła.

 

Narożna wersja kominka, umożliwia obserwację ognia z dwóch stron. Ten rodzaj kominka najczęściej, jest umieszczany na granicy dwóch pomieszczeń. W zależności od tego jakie mamy oczekiwania wobec niego, możemy wybrać model otwarty lub zamknięty.

 

Kominek narożny otwarty czy zamknięty?

 

Kominek narożny otwarty jest przeznaczony dla osób, które przede wszystkim cenią sobie jego estetyczne walory. Warto się na niego zdecydować, gdy nie jest potrzebne dodatkowe źródło ciepła. Ogień nieprzysłonięty szybą, z pewnością ma w sobie wiele uroku, ale efektem spalania nie będzie ogrzany dom.

 

Kominek narożny w wersji zamkniętej, nie ma aż tylu walorów estetycznych, ponieważ nie umożliwi nam pełnej obserwacji płonącego drewna. Dodatkowo na szybie kominka szybko powstaje nalot od sadzy, który może kompletnie pozbawić nas przyjemności oglądania płomienia. Wyjściem z tej sytuacji jest montaż ruchomej szyby. Największą zaletą kominków zamkniętych są ich możliwości grzewcze. Montując wkład z płaszczem wodnym możemy ogrzać cały dom i nie tylko. Dzięki specjalnej instalacji istnieje możliwość podgrzewania wody użytkowej. Takie rozwiązanie jest niebywale ekonomiczne pozwala wykorzystać energie powstałą podczas spalania do maksimum.

 
Kominek narożny – jak zaaranżować ?

 

Odpowiednio zaaranżowana obudowa, może być ozdobą każdego pomieszczenia, a w przypadku kominka narożnego nawet dwóch pomieszczeń. Kluczem do sukcesu, jest wybranie najlepiej pasujących materiałów wykończeniowych.

 

Przeszklona wersja kominka doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Chłód, który często panuje w tego typu pomieszczeniach można z łatwością przełamać właśnie za sprawą narożnego kominka, a dokładnie palącego się w nim ognia. Jego szklane ściany idealnie wkomponują się zarówno w meble na wysoki połysk jak i ciemną matową posadzkę.   

 

W przypadku wnętrz tradycyjnych, oprócz szyby kominkowej istotną rolę będzie odgrywać jego obudowa. Warto ją odpowiednio zaaranżować, stosując naturalne materiały: wielokształtny kamień, cegłę czy dostępne w kilku kolorach kafle.  Aby nieco urozmaicić te chłodne z wyglądu materiały, często stosuje się w formie wykończeń, drewniane elementy. Jeśli chodzi o front kominka, może on być układany na okrągło lub płasko, w zależności od upodobań.

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem