Artykuły > Wnętrza > Kominki

Kominek kaflowy w domu

Kominek kaflowy w domu

Moda na kominki nie ustaje. Obecnie, mogą one spełniać różnorodne funkcje: od  praktycznych po dekoracyjne i zadowolić nawet tych najbardziej wymagających. Ozdobne biokominki, tworzą przytulną atmosferę. Kominki z tradycyjnym wkładem ogrzewają pomieszczenie i cieszą oko widokiem płomienia. Kominki z płaszczem wodnym mogą samodzielnie ogrzać cały dom. Niezliczona ilość materiałów stosowanych jako obudowy, oraz różnorodne typy instalacji stwarzają wiele możliwości. Czym wyróżnia się kominek kaflowy i dlaczego warto go wybrać?

 

Do niedawna uważane za zbędne, zastąpione centralnym ogrzewaniem i  kojarzone tylko ze starodawnymi pomieszczeniami, teraz przeżywają swój renesans. Powracają, ale w ulepszonej wersji, na zewnątrz wciąż nawiązują do swoich poprzedników, natomiast wewnątrz zostały całkowicie unowocześnione. Modernizacji poddano w szczególności ich możliwości grzewcze - teraz mogą z powodzeniem ogrzać cały dom, choć wciąż są opalane drewnem.

 

Piece kaflowe w nowoczesnej odsłonie

 

Kominki kaflowe są idealnym połączeniem tradycyjnego pieca kaflowego takiego, który wielu pamięta z domu babci, z nowoczesnym wkładem spełniającym funkcje grzewcze. Tradycyjne, murowane palenisko, pieca kaflowego może być zastąpione gotowym wkładem piecowym, do którego używa się specjalnych elementów, w celu utrzymania ciepła przez jak najdłuższy czas.

 

Zalety kominków kaflowych

 

Największą zaletą kominków kaflowych jest to, że stosunkowo szybko wytwarzają dużą ilość ciepła, magazynują je i powoli oddają. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, jeszcze lepiej kumulują ciepło i ogrzewają dom, na długo po wygaśnięciu płomienia (aż do 12 godzin), wszystko zależy od odpowiednio dobranego wkładu kominkowego. Ceramiczne kafle doskonale przewodzą i utrzymują ciepło.

 

Dostępność wielu kolorów kafli (bieli, beżów, zieleni czy brązów) oraz niezliczona ilość kształtów i wzorów, pozwala zaaranżować kominek na wiele sposobów. Z łatwością można nadać mu nowoczesny charakter lub wystylizować tak aby nawiązywał do tradycyjnych modeli.  Taki modernistyczny kominek z nutą retro spełni wymagania niejednego konesera niebanalnych wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować również model typowy i  tradycyjny, bez finezyjnych kształtów, wzorów czy wyszukanych kolorów. Na drodze staje jedynie wyobraźnia i tylko ona może ograniczyć projekt lub wręcz przeciwnie – pomóc stworzyć niezwykły element wnętrza, będący duszą całego domu, obok którego z przyjemnością będzie można oddać się wieczornemu relaksowi lub zgromadzić całą rodzinę.

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem