Artykuły > Budowa > Drzwi i okna

Jak wybrać odpowiednie rolety do okien na poddaszu?

Jak wybrać odpowiednie rolety do okien na poddaszu?

Mieszkania na poddaszu mają swoją magię i charakter. Odpowiedni projekt wnętrz i ciekawe aranżacje sprawiają, że tego rodzaju lokalami zachwycamy się na portalach wnętrzarskich. Posiadając mieszkanie lub dom z poddaszem, stajemy przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór najoptymalniejszych rolet do poddaszowych okien.

 

Rolety montowane na poddaszu mają bardzo duży wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu. W związku z tym, temu zagadnieniu warto poświęcić chwilę i zastanowić się jakie rolety dobrać do pomieszczeń usytuowanych na ostatnich kondygnacjach budynków.  

 

Rolety na poddaszu

 

Główną rolą rolet na poddaszu zimą jest ochrona przed utratą ciepła, natomiast latem rolety chronią poddasze przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrz.

 

Intensywnie święcące w lecie słońce sprawia, że temperatura powietrza na poddaszu jest znacznie wyższa niż  na niższych kondygnacjach, dlatego też, aby chronić poddaszowe wnętrza przed nagrzaniem konieczny jest montaż rolet. Montowane są one na zewnętrznych oknach, a dodatkową ochronę stanowią wewnętrze rolety i żaluzje, które mają za zadanie rozproszyć zbyt ostre światło słoneczne.

 

Jakie rolety na poddasze?

 

Dobrym rozwiązaniem jest montaż zewnętrznych markiz. Markizy chronią przed nagrzewaniem, redukując je nawet o 70%. Ci z Was, którzy szukają jeszcze bardziej radykalnego rozwiązania powinni postawić na rolety zewnętrzne. Ich współczynnik ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń wynosi ponad 90%. Zewnętrze rolety dają również możliwość uchylenia okna, nawet przy pełnym zamknięciu rolety.

 

Oprócz zewnętrznej ochrony na poddaszu warto zamontować wewnętrzne elementy chroniące przed utratą ciepła lub nadmiernym przegrzaniem. Wewnętrzne rolety mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale równie często są elementem dekoracyjnym. Obecnie w sklepach można wybrać wiele rodzajów wewnętrznych rolet: podwójnie plisowane, zaciemniające, rzymskie czy dzień/noc. Wskazane wyżej typy są tylko tymi wybranymi z całej gamy oferowanych rolet wewnętrznych.

 

Wśród właścicieli mieszkań na poddaszu dużą popularnością cieszą się rolety plisowane – sprawdzają się one nie tylko latem, chronią przed słońcem, ale i efektownie wyglądają oraz zapewniają prywatność bez konieczności zasłaniania całego okna.

 

Ceny poddaszowych rolet

 

Ceny rolet do okien poddaszowych uzależnione są od tego jaki model się wybierze czy mieszkalnie/dom posiada okna w standardowych wymiarach.

 

Średnia cena rolety na okno poddaszowe wynosi ok. 200 zł – są jednak i zabezpieczenia o wiele droższe.

 

Kupując roletę warto jednak przede wszystkim skupić się na jej jakości oraz funkcjonalności. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które proponują innowacyjne rozwiązania w zakresie zabezpieczeń okien na poddaszu  – proponują one rozwiązania zarówno na okna standardowe jak i na te posiadające rzadko spotykane wymiary. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy właściciel mieszkania na poddaszu znajdzie coś dla siebie.

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem