Artykuły > Nieruchomości > Rynek

Biuro pośrednictwa - zadania, obowiązki -czy warto korzystać z jego usług ?

Biuro pośrednictwa - zadania, obowiązki -czy warto korzystać z jego usług ?

Biuro pośrednictwa nieruchomości to miejsce, które łączy osoby chcące sprzedać swoją nieruchomość lub udostępnić ją do wynajęcia, z osobami, które chcą kupić lub wynająć dla siebie do zamieszkania. Dzięki temu obydwie strony  mają większe szanse na to, że uda im się załatwić ważne dla siebie transakcje.

 

Kumulacja i skupienie w jednym miejscu osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości usprawnia ich komunikowanie, łączenie, a tym samym domykanie wszystkich aktywnych i otwartych transakcji. Czy warto skorzystać z usług biura pośrednictwa? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 

Zadaniem biura nieruchomości jest przede wszystkim doprowadzenie do tego aby nieruchomość wystawiona na sprzedaż bądz do wynajęcia została odpowienio sprzedana lub wynajęta , a klienci poszukujący dla siebie mieszkania lub domu, mogli go szybko znaleźć. Służy temu odpowiednia prezentacja nieruchomości. Bardzo często wiąże się to z jej przygotowaniem, zaaranżowaniem i wykonaniem ładnych, atrakcyjnych zdjęć. Jednocześnie, należy stale monitorować potrzeby i oczekiwania poszukujących. Otrzymując bowiem nieruchomość do udostępnienia trzeba szybko skojarzyć, który z klientów może jej potrzebować i mu ją zaproponować. Podobnie w przeciwną stronę. Mając na uwadze to, czego potrzebują klienci, w chwili gdy pojawia się poszukiwana nieruchomość należy szybko to skojarzyć. To bardzo ważne i wymaga doskonałej organizacji.

 

Z drugiej strony, biuro nieruchomości to wyręczenie klientów z ich obowiązków i z ich zadań. Sprzedający nie musi sam szukać klientów, nie musi zamieszczać ogłoszeń, nie musi pokazywać swojej nieruchomości potencjalnym zainteresowanym, nie musi jej do tego przygotowywać. To biuro robi wszystko za niego. Jego zadaniem jest tylko oczekiwanie na efekt działań biura. Klient szukający nie musi samodzielnie przeszukiwać ogłoszeń, umawiać się na spotkanie w celu obejrzenia nieruchomości, nie musi być stale na bieżąco. Biuro poszukuje lokali i umawia spotkania, a klient dostaje tylko termin oglądania i adres, pod którym ma się stawić. To znacznie ułatwia i upraszcza sprawę.

 

Wracając do początkowego pytania, czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości? Jeżeli zależy Ci na tym by oszczędzić czas i mieć wszystko szybko i prosto załatwione – to oczywiście, że warto. Jeśli natomiast uważasz, że potrafisz wszystkiego samodzielnie dopilnować i nad wszystkim samodzielnie czuwać, to z całą pewnością możesz obyć się bez korzystania z usług pośrednictwa biur nieruchomości.

Autor: Dorota Bajczyk

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem