Artykuły > Wnętrza > Kominki

Biokominiki - co to takiego?

Biokominiki - co to takiego?

Mieszkasz w bloku lub w kamienicy i marzysz o kominku? Dziś pokarzemy Ci jak możesz spełnić to marzenie. Z naszego artkułu dowiesz się: czym są biokominki, czy da się nim ogrzać dom i jakie funkcje może w nim pełnić.

 

Biokominek - co to takiego?

 

Biokominek to rodzaj kominka, w którym nie pali się tradycyjnym paliwem, takim jak np. drewno, a biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej. Ten rodzaj kominka nie wymaga podłączenia do komina, nie emituje szkodliwych substancji, nie wytwarza popiołu (dzięki temu jest bardzo czystym i schludnym rozwiązaniem). Urządzenie należy także do tych łatwiejszych w montażu, a dzięki swoim właściwością może stać się ozdobą niemal każdego pomieszczenia w domu.

 

Wybór biokominków jest bardzo duży. Zakupu można, bez problemu, dokonać w sklepie budowlanym czy sprzedającym elementy wyposażenia wnętrz. Rodzajów jest kilka, wyróżnia się urządzania do zabudowy, wolnostojące, zwisające z sufitu oraz mocowane na ścianie. Wszystkie z nich działają podobnie, a wybór rodzaju zależy od indywidualnych upodobań kupującego.

 

Gdzie można zamontować biokominek?

 

Urządzenie to jest bardzo uniwersalne. Można je zamontować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach znajdujących się w bloku czy kamienicy. Dzięki temu, że przy instalacji nie wymagane jest podłączenie ich do komina, istnieje możliwość postawienia ich w każdym pomieszczeniu. Najczęściej wykorzystywane są on w salonie lub sypialni. Osoby, które posiadają duże domy chętnie montują je również w gabinetach.

 

Funkcje biokominków

 

Podstawową funkcją biokominków jest dekoracja pomieszczenia, dlatego też dostępne są one w różnych wzorach i formach, a także posiadają różne faktury i elementy ozdobne. Kupić można np.: kominki całe przeszklone, trójkątne, okrągłe, we wzory kwiatowe czy wykonane z imitacji kamienia.

 

Decydując się na biokominek warto pamiętać, o tym, że nie ogrzeje on pomieszczeń. Co prawda palący się w nim ogień może ocieplić powietrze, ale nie na tyle, aby urządzenie traktować jako jedyne źródło ciepła w domu. Tak więc, jeśli chodzi o ciepło najlepiej wyposażyć dom lub mieszkanie w inne instalacje grzewcze, a im pozostawić funkcję dekoracyjną oraz ozdobną.

 

Biokominek a bezpieczeństwo

 

Dzięki temu, że w biokominkach wykorzystuje się biopaliwo są one bezpieczne i mało inwazyjne. Spalaniu paliwa towarzyszy jedynie para wodna i niewielka ilość CO2, która nie szkodzi człowiekowi. Urządzenia te wykonane są z ognioodpornych materiałów, posiadają zasuwę umożliwiającą regulowanie intensywności ognia. Dodatkowo przed poparzeniem chroni palenisko - hartowane szkło, za którym znajduje się ogień.


Biokominek jest idealnym rozwiązaniem dla osób marzących o takim urządzeniu, a niemogącym sobie pozwolić na jego tradycyjną formę. Ciekawy design sprawia, że ten rodzaj kominka nie tylko nada przytulności wnętrzu, ale może stać się elementem je wyróżniającym. Ich dużym plusem jest prosty montaż, który nie wymaga pomocy specjalistów. Wraz z zakupem urządzenia otrzymuje się pełną instrukcję jego montażu, która zazwyczaj obejmuje wywiercenie kilku dziur i powieszenie kominka (w przypadku tego z rodzaju wiszących urządzeń).

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto






Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.




Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem