Artykuły > Wnętrza > Kominki

Atrapa kominka. Czym jest i jak ją wykorzystać?

Atrapa kominka. Czym jest i jak ją wykorzystać?

Atrapa kominka to rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów, nie mogą mieć prawdziwego kominka w domu czy w mieszkaniu. Wystarczy kupić gotowy, ozdobny panel kominkowy lub wykonać go samodzielnie i postawić w dowolnym miejscu.

 

Kominek to pożądany element wystroju wnętrza o którym marzy prawie każdy. Niestety nie każdy może sobie na niego pozwolić, najczęściej ze względów technicznych. Obudowa jest tylko namiastką prawdziwego kominka, ale z powodzeniem może urozmaicić niejedno wnętrze. W wielu przypadkach okazuje się świetnym elementem dekoracyjnym w aranżacji wnętrza.

 

Atrapa kominka dla każdego

 

Imitacja kominka nie wymaga wcześniejszego przygotowywania projektów i skomplikowanego planowania. Nie trzeba również spełniać żadnych kryteriów, ani mieć pozwolenia od wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej. Jest to również dużo tańsze rozwiązanie niż tradycyjny kominek.  Wystarczy wybrać odpowiedni model obudowy i przytwierdzić go do ściany. Tutaj możliwości zabawy z aranżacją portalu kominka się nie kończą. W tym przypadku ograniczeniem może być tylko wyobraźnia.

 

Pomysły na udekorowanie atrapy kominka

 

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest ustawienie kilku świec we wnętrzu atrapy. Trudno się temu dziwić, bowiem za pomocą zwykłych świec ustawionych obok siebie jedno lub wielokolorowych, można stworzyć przytulny klimat imitujący prawdziwy kominek.

 

Obok atrapy można ustawić także świeże kwiaty, dzięki czemu bardzo często będziemy mieć możliwość zmiany charakteru naszej dekoracji. Ciekawym pomysłem jest również wypełnienie atrapy kawałkami drewna, kolekcją książek czy magazynów lub umieszczenie w jej wnętrzu lustra, które zawsze dobrze sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

 

Na święta i nie tylko, imitacja kominka może zostać przybrana sezonowymi figurkami czy też lampkami, które sprawdzą się również przez cały rok. To ciekawa alternatywą dla świec. Lampki wprowadzą równie ciepły i tajemniczy nastrój co świece, a z pewnością będą bezpieczniejsze.

 

Na atrapie kominka można postawić właściwie wszystko, rozpoczynając od zdjęć, świec i wszelkiego rodzaju figurek, po dekoracyjne odświeżacze powietrza, kwiaty w wazonach i doniczkach. Przestrzeń wokół atrapy można zaaranżować w równie ciekawy sposób. Wystarczy niewielki dywanik z długim włosiem, mięciutka poducha i mamy gotowe miejsce na wieczorny relaks.

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem