Artykuły > Wnętrza > Kominki

Akcesoria kominkowe o których nie możesz zapomnieć

Akcesoria kominkowe o których nie możesz zapomnieć

Odpowiednio dobrane akcesoria kominkowe, mogą stać się przysłowiową wisienką na torcie. Nie tylko ozdobią kominek i przestrzeń wokół niego, ale sprawią, że korzystanie i pielęgnacja kominka stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza.  Przygotowaliśmy przegląd najbardziej przydatnych akcesoriów.

 

Stojaki i kosze na drewno

 

Nie każdy projekt kominka uwzględnia osobną wnękę czy ściankę na drewno, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup stojaka lub kosza w którym drewno będzie składowane. Oferta koszy jest dość bogata - zazwyczaj są to tradycyjne wiklinowe lub stalowe konstrukcje w różnych kolorach i rozmiarach. Dużo większy wybór mamy decydując się na stalowy lub szklany stojak. Wśród bogactwa pomysłowych kształtów i kolorów stojaków, często połączonych z narzędziami kominkowymi, z łatwością można wybrać ciekawy i pomysłowy projekt.

 

Zestawy narzędzi do kominka

 

Narzędzia pomocne przy użytkowaniu czy też porządkowaniu, mogą dodawać uroku przestrzeni wokół kominka i tym samym być ozdobą wnętrza. Takie zestawy narzędzi najczęściej zawierają: szczotkę, szufelkę, pogrzebacz i szczypce. Często można spotkać nieco okrojone, mini zestawy.

 

Rozpałki do kominków

 

Używanie papierów i gazet do rozpalania kominków, nie należy do ekologicznych i praktycznych rozwiązań. Nie trudno sobie wyobrazić, ile chemikaliów jest wytwarzanych  podczas spalania kolorowej gazety, dodatkowo ta metoda nie należy do najskuteczniejszych. Aby szybko i sprawnie rozpalić ogień, najlepiej używać specjalnych rozpałek nasączonych parafiną w formie kostek czy patyczków. Takie rozpałki wykonane są z płyt wiórowych, drewna lub wełny drzewnej, co gwarantuje nietoksyczne rozpalanie w kominku, bez szkodliwego i piekącego w oczy dymu.

 

Środki do czyszczenia szyb

 

Jeśli kominek jest wyposażony w szybę konieczna będzie jej regularna pielęgnacja. W tym celu najlepiej zakupić specjalne środki w formie płynów lub pianek. Ciekawym rozwiązaniem są gąbki, których można używać na sucho, bez wody. Takim sposobem równie szybko co płynem, można pozbyć się nagromadzonej sadzy. Warto zauważyć, że taka gąbka nadaje się do wielokrotnego użytku.

 

Podstawki pod piec

 

Nowoczesne projekty kominków często nie uwzględniają praktycznych rozwiązań, które są niezbędne podczas używania kominka. Mowa tutaj o podstawach, które zabezpieczą podłogę wokół kominka przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Na szczęście producenci oferują różnego rodzaju szklane i metalowe podstawy chroniące podłogę, na których można ustawić niezbędne akcesoria kominkowe. 

Autor: Dagmara Sagan

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem